Vodní lyžování
Vodní lyžování

Vodní lyžování skrývá mnoho příležitostí na triky

Vodní lyžování je sport, při kterém nemusíte být zrovna přeborníci v zimním lyžování. Popravdě, se zimním lyžováním toho moc společného nemá. Místo na sněhu, se lyžuje na vodě a místo teplého zimního oblečení vám postačí plavky a záchranná vesta. Někdy se také používá neopren, který dokáže ztlumit bolest, pokud se vám nebude moc dařit. To ovšem ale neznamená, že tento sport je nějak náročný, či bolestivý.

Jak již bylo řečeno, vodní lyžování je druh sportu, který lze provozovat individuálně, ale také i ve skupině. Využívá se vodních lyží či prkna, které je taženo za člunem. Díky člunu jsou na vodě vytvářeny vlny, které mohou být využity jako nástroj k různým kouskům a variacím. Vodní lyžování je velmi známo v různých přímořských státech, jako Chorvatsko, Itálie či Řecko. To ale neznamená, že byste si nemohli zalyžovat v České republice. Tento sport lze vykonávat i na stojatých vodách. Takže se nemusíte vydávat za hranice našeho státu.

Lyže či prkno je za člunem taženo pomocí lana, které je upevněno k člunu. Druhý konec lana dostane účastník do ruky. Pro zkušenější jezdce může být vodní dráha vyznačena bójemi, tzn. slalom. A pro větší odvážlivce může být přidán i skokanský můstek pro různé skoky a figury.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
nadšení
61%
vzrušení
87%
adrenalin
83%
náročné fyzicky
85%
dovednosti
67%
mrazení
36%
strach
27%
zručnost
70%

Pavel Čapek
dovednosti 67%
náročné fyzicky 85%
adrenalin 83%
vzrušení 87%
nadšení 25%
Jan "jonter" Pátek
dovednosti 67%
náročné fyzicky 85%
adrenalin 83%
vzrušení 87%
nadšení 91%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.